wojewoda
marszałek
poznań

Oszczędzając, chronisz środowisko

2016-02-24

Konkurs dla firm z sektora MŚP ”Oszczędzając, chronisz środowisko”

2016-02-23 00:00:00, wyświetleń: 310,

Przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń!Termin nadsyłania zgłoszeń przedłużony

do 15 marca 2016 roku, do godziny 16:00.

Konkurs ogłoszony przez projekt „3xśrodowisko” jest skierowany do firm, które chcą być przyjazne środowisku,  z następujących branż:

 - drzewnej

- motoryzacyjnej (serwis)

- poligraficznej

- budowlanej

- spożywczej (piekarnie oraz cukiernie)

- usług osobistych (salony fryzjerskie i kosmetyczne).

Do konkursu są zapraszane firmy, które wdrażają rozwiązania pozwalające na oszczędzanie zasobów takich, jak: woda, energia elektryczna, paliwo, drewno itp.

 Aby wziąć udział w konkursie należy: wypełnić formularz zgłoszeniowy, opisując wdrożone zmiany i przedstawiając jakie oszczędności zostały osiągnięte w firmie (ile zaoszczędzono zasobów: wody, energii elektrycznej, paliwa itd.). Na autorów najlepszych i najciekawszych rozwiązań czeka 30 nagród pieniężnych – pomyślanych jako zwrot kosztów poniesionych inwestycji! 

Działania proekologiczne zaczynamy od oszczędzania zasobów – wody, energii elektrycznej, paliwa. Czy są one ważne? Polska zużywa dwukrotnie więcej zasobów niż jest dostępne na jej terenie. Oszczędzanie wody i energii elektrycznej jest kluczowe. Projekt „3 x Środowisko” podpowiada, jak można to zrobić i wspiera przedsiębiorców w takich działaniach. Często wystarczą niewielkie inwestycje, by zużycie zasobów znacząco zmniejszyć. Ale najważniejsze jest budowanie świadomości wśród pracowników, a to kosztuje niewiele.

Przedsiębiorcy sektora MSP nie doceniają swojego ogromnego wpływu na środowisko, ten sektor to 99% wszystkich firm w naszym kraju i ok. 9 milionów pracowników! Oszczędzając zasoby chronimy środowisko ale tym samym obniżamy koszty własnych rachunków, utrzymując tę samą jakość wykonywanych usług i wytwarzanych produktów. Konkurs jest okazją do zaprezentowania wdrożonych w firmach rozwiązań i przedstawienia osiągniętych oszczędności. Ustanowiliśmy aż 30 nagród, żeby dodatkowo zmotywować potencjalnych uczestników do działań proekologicznych” – mówi Kierownik projektu Leszek Nowaczyk

Z przykładowymi rozwiązaniami oszczędnościowymi w poszczególnych branżach można zapoznać się tutaj:www.3xsrodowisko.pl/dobre_praktyki.html

Więcej szczegółów na temat konkursu: http://www.3xsrodowisko.pl/konkurs_dla_firm.html

Pytania dotyczące konkursu proszę kierować: biuro@refa.pl

Kontakt z dziennikarzami: mkrzyzanowska@stowarzyszenie-transfer.pl lub 692 00 68 62

Projekt  „3xŚrodowisko” jest dofinansowany z udziałem instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ i ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.