wojewoda
marszałek
poznań

XII MISTRZOSTWA W JEDZENIU PACZKÓW NACZAS

2016-02-02

Słodkie Mistrzostwa

2016-02-01 00:00:00, ,

Po raz dwunasty walczyli Pączkożercy!Rekord nie padł – ale i tak czas zwycięzcy - 6 minut i 5 sekund  budzi respekt.  Tegoroczną,   XII edycję Mistrzostw Poznania w jedzeniu pączków na czas wygrał Piotr Grzelczyk ! Do konkursu specjalnie się nie musiał przygotowywać, a  pączki po prostu jada regularnie bo je lubi.  Już wcześniej zdarzało mu się zjeść 10 pączków. W nagrodę dostał karnet do klubu fitness, by spalić kalorie.

Wicemistrzem Pączkożerców został Michał Obałek, natomiast trzecie miejsce zajął  Zbigniew Cebulski

W XII Mistrzostwach Poznania w jedzeniu pączków na czas zorganizowanych w Cechu Cukierników i Piekarzy wzięło udział blisko 100 osób. Każdy miał za zadanie zjeść swoje pączki bez popijania, a zwycięstwo oznaczało połknięcie ostatniego kęsa – ostatniego pączka.

Nie zależnie od metody jedzenia – czy drobnymi czy wielkimi kawałkami – wcześniej czy później jedzących dopadał  kryzys i … po prostu paczki odkładali na później , bo każdy z uczestników mógł paczki zabrać do domu!

Jak do tej pory niepokonanym  rekordzistą jest Piotr Frąckowiak, który w 2011 roku zjadł 10 pączków w olimpijskim czasie - 4 minuty i 12 sekund!

Zwycięscy otrzymali nagrody, a dodatkowo drobne upominki organizatorzy wylosowali spośród wszystkich uczestników.

Teraz wypada, zgodnie z tradycją  pomyśleć o kupieniu pączków w Tłusty czwartek!

Marzena Rutkowska-Kalisz

Zapraszamy do galerii FOTO