wojewoda
marszałek
poznań

Do poznańskich firm po zagraniczne doświadczenia!

2015-09-24

Młodzi rzemieślnicy z Wiesbaden na polskim stażu!
Są pierwszy raz w Poznaniu, pierwszy raz w Polsce…  Są też bardzo ciekawi tego, jak w praktyce – na praktyce w zakładzie sprawdzą się bardzo pozytywne opinie ich koleżanek i kolegów, którzy byli już na polskim stażu.  

22 września rozpoczął się bowiem dziesięciodniowy staż młodych rzemieślników z Niemiec. To efekt naszej współpracy z Izbą Rzemieślniczą z Wiesbaden i kolejna już grupa uczniów, która chce doskonalić swoje umiejętności zawodowe u polskich pracodawców. Do Poznania przyjechały 4 dziewczęta i 2 chłopaków. To fryzjerki, elektryk i uczeń i uczennica piekarstwa.

Czy trudno było ich namówić na staż w Polsce ? Jak podkreśla dr Martin Pott , który towarzyszył grupie w podróży z Hesji – właściwie nie trzeba ich było wcale namawiać. Po prostu posłuchali swoich kolegów, którzy byli już w wielkopolskich firmach rzemieślniczych na wcześniejszych stażach i znając ich znakomite opinie zgłaszali się jako pierwsi….

Na razie zdążyli poznać swoich polskich szefów , a także rówieśników, którzy będą im towarzyszyć w czasie weekendowego , bardzo bogatego programu turystycznego ( w programie między innymi jest Kórnik i Rogalin) !

Powodzenia !!!

A na obszerną relację z ich pobytu  i ciekawą rozmowę z dr Martin Pott’em  zapraszamy do październikowego numeru Wielkopolskiego Rzemieślnika

Marzena Rutkowska-Kalisz

Zapraszamy do galerii foto