XVII Święto Chleba w Wielkopolsce

2015-09-01

5 września 2015 - doroczne święto piekarzy!

ŻYJ ZDROWO, JEDZ ZDROWO,KUPUJ PIECZYWO W PIEKARNIACH RZEMIEŚLNICZYCH!

Poznań jest miastem, w którym na Starym Rynku Koło Regionalne Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP, Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu wraz z kilkoma innymi organizacjami i jednostkami lokalnymi, zainteresowanymi promowaniem spożycia pieczywa oraz rozpowszechnianiem informacji na temat zasad prawidłowego odżywiania, od lat z powodzeniem organizuje święta chleba.

„XVII Święto  Chleba w Wielkopolsce” organizowane lokalnie w sposób atrakcyjny i ciekawy dla wszystkich grup konsumentów, informuje o konieczności spożywania pieczywa w aspekcie prawidłowego rozwoju organizmu człowieka oraz zachowania dobrego zdrowia. Impreza ta pozwala nie tylko zapoznać konsumentów z szeroką gamą oferowanych wyrobów piekarskich, ale także ukazać im smakowe i zapachowe walory naturalnie wypiekanego pieczywa. Podczas „Święta Chleba” ukazana zostanie ranga  pracy piekarza, specyfika tego zawodu a także tradycja wytwarzania chleba i jego poszanowania. Chleb  jest bowiem nie  tylko  pożywieniem, ale jednocześnie  symbolem  miłości, przyjaźni,  dobroci  i  rzetelności.

Prowadzenie takich akcji, kierowanych do szerokiego grona potencjalnych konsumentów pieczywa, jest obecnie niezbędne z  uwagi  na  fakt,  iż  obserwuje  się  już od kilku lat stałą tendencję spadku spożycia pieczywa, w tym zwłaszcza  produkowanego tradycyjnie, metodami gwarantującymi walory zdrowotne i smakowe  pieczywa.  Wpływ  na  to  ma wiele czynników, w tym:
rosnące ceny pieczywa wskutek wzrostu kosztów środków produkcji (nośniki energetyczne, koszty pracy) i surowców,
prowadzona przez duże koncerny agresywna i wszechobecna na rynku reklama produktów żywnościowych takich jak np. chrupki i chipsy, których nadmierne spożycie nie jest wskazane, a wypierają one z codziennej prawidłowej diety – zwłaszcza młodzieży i dzieci – chleb, będący podstawą prawidłowego żywienia.

Program XVII Święta Chleba w Wielkopolsce

5  września 2015

11.00              MSZA ŚW.  W INTENCJI  BRACI  PIEKARSKIEJ  (FARA  POZNAŃSKA)

11.10              RECITAL  AKORDEONOWY  W  WYKONANIU  Duetu  AKORD (NA SCENIE)