Spotkanie przedstawicieli branży motoryzacyjnej

2016-03-03

Czy powstanie Wielkopolska Sieć Naprawcza ?

2016-03-02 00:00:00, ,

Czy powstanie Wielkopolska Sieć Naprawcza ? Czy warto współpracować by nie tylko zdobyć lepszą pozycję na rynku ale również obniżać wymiernie koszty?

Na te i wiele innych pytań szukano odpowiedzi w czasie spotkania, które zorganizowała firma DAT Polska we współpracy z Izbą.

Jak przekonywali prelegenci Regionalna – czyli także wielkopolska sieć naprawcza to nowy kierunek rozwoju branży motoryzacyjnej w Polsce. Dzięki współpracy warsztatów wykonujących naprawy powypadkowe korzystają zarówno firmy jak i ich klienci. Takie „zjednoczenie sił” pozwala firmom motoryzacyjnym  negocjować niższe ceny  części zamiennych i materiałów,  a także korzystać z nowoczesnych komputerowych systemów kalkulacji naprawy. Klienci za to zyskują pewność, że samochód naprawiony w warsztacie sieci jest znów w pełni bezpieczny, bo przynależność do niej  gwarantuje wykonanie naprawy zgodnie z bardzo wysokimi standardami – co ważne – wcale nie najdrożej wycenionymi!

Połączone siły warsztatów to także możliwość korzystania ze specjalistycznych szkoleń branżowych dla mechaników, lakierników i blacharzy, a także wspólnego systemu zamówień części zamiennych. Ale nowy projekt Wielkopolskiej Sieci Naprawczej to również możliwość stworzenia wspólnego Call Center dla serwisów , wspólnej bazy wynajmu samochodów zastępczych. Z kolei dla klientów serwisów WSN bardzo kusząca wydaje się propozycja stworzenia  nowej polisy ubezpieczeniowej i stała współpraca prawnika i rzeczoznawcy w szkodach OC.

Efektem wtorkowego spotkania  jest zawiązanie się grupy inicjatywnej,  która przy współpracy z Izbą będzie być może w przyszłości  tworzyć  podwaliny Wielkopolskiej Sieci Naprawczej.

Marzena Rutkowska-Kalisz

zapraszamy do galerii foto